מאמרים

מוזיקה באוויר - המשך המאמר

אך אם להקה כן מביאה את כמות האנשים הנדרשת, אז מדובר בעסק כלכלי מאוד משתלם. תעשיית המוסיקה בעולם מגלגלת מיליונים של דולרים בכל שנה וישנם מוסיקאים מאוד מפורסמים, לא פחות מראשי מדינות, נשיאים, כוכבי קולנוע וכדומה.

כאשר להקה מחליטה שהיא רוצה לצאת לסבב הופעות, היא צריכה להיות מוכנה להשקיע את הזמן הנדרש בהכנת מופעים כאלו. מעבר לעניין הברור מאליו, שקודם כל הלהקה צריכה שיהיו לה מספיק שירים כתובים בשביל להעביר מופע שלם, שבדרך כלל אורך למעלה משעה. ההכנות לסבב הופעות דורש שעות רבות של חזרות והכנות מיוחדת לקראת המופע. זה דורש יכולת ביצוע גבוהה, וגם יכולת להופיע לשבות את הקהל, משום שזהו אלמנט לא פחות חשוב בכל הופעה. כדי לרגש ולתפוס את הקהל יש צורך לדבר אליו ולתת לו הרבה יחס כמה שהוא צורך.

להקות רבות קמות ונופלות רק מהיכולת להופיע. אם ללהקה יש את היכולת לתת מופע איכותי כמו שצריך, אז השמיים הם הגבול. כאשר הקהל מגיע למועדון מסוים בשביל לראות את הלהקה הוא מצפה לראות מופע ולא רק אנשים מנגנים. הוא רוצה לראות אותם מתרגשים וכך גם הוא עצמו יתרגש. וכאשר הלהקה מצליחה להפעיל את הקהל אז יש לה סיבה להמשיך לבצע הופעות, כמה שיותר.

חזרה לחלק ראשון