מאמרים

מוזיקה באוויר

מתי בפעם האחרונה יצא לכם לראות הופעה של להקה שאתם אוהבים? אם ישנה להקה כזו שאתם מעריצים, ובמיוחד אם זו להקה גדולה המגיעה מחוץ לארץ, ורק לעיתים נדירות אם בכלל היא מגיעה לישראל, אז בוודאי שההתרגשות הייתה רבה. התגובות שלנו כלפי להקות, הופעות חיות ואמנים ומוסיקאים בפרט, הן הרבה פעמים מערבות סערת רגשות מאוד גדולה. אחת הסיבות שהדבר הזה קורה, היא משום שדרך מוסיקה נורא קל לנו להתרגש ולהתחבר לפנים מרכז התודעה שלנו. כאשר להקה מסוימת היא הגורם המרכזי לריגושים האלו, אנחנו יכולים להגיע עד כדי רמה של הערצה חסרת גבולות, עבור האנשים שגורמים לנו להתרגש.

לא לחינם האמנים האלו עושים הופעות חיות. כאשר להקה עושה סבב הופעות, זה לא תמיד רק מתוך צעד כלכלי. אמן שמופיע צריך להופיע בשביל לספק צורך בסיסי שלו, והוא להראות ולהפיץ את האומנות שלו ברבים. אנשים כאלו מאמינים כי יש להם מסר למסור לאומה וזו הדרך שלהם להביע את אותו המסר. הוא לא תמיד חייב להיות בעל משמעות ענפה או איזו מהפכה חברתית, אלא לפעמים המסר פשוט יכול להיות רצון להעביר חוויה כלשהי, רגש מסוים, שהאמן חווה והוא רוצה להראות אותו לעולם הרחב.

עולם של הופעות חיות, במיוחד אם מדובר בסוג של הופעות עולמיות ומופע שעובר ממדינה למדינה, מדובר הרבה פעמים בעולם מאוד מורכב. להרים מופע כזה צורך השקעה כספית גבוהה מאוד ולעיתים קרובות אם הלהקה לא מצליחה להביא מספיק אנשים אל המופע, זה ישנם הפסדים כספיים. או רווחים בגובה של מדפסת משולבת.

המשך מאמר